Zwar - strona nieoficjalna

Agape Białołęka 1:8 KS ZWAR WARSZAWA
UKS Irzyk 5:0 Drukarz Warszawa
Escola Varsovia 11:0 Orły Zielonka

Czym jest piłka nożna dla dziecka?

1. Czym jest piłka nożna dla dziecka?

Drogi Rodzicu zawsze pamiętaj, że dla Twojego dziecka piłka nożna to przede wszystkim świetna zabawa.

Dla dzieci gra = zabawa !!!

Pierwszą podstawową i najważniejszą sprawą jest, aby piłka nożna dawała dziecku radość. Przyjście na trening lub udział w meczu powinien wywoływać na twarzy młodego piłkarza uśmiech. Należy o tym zawsze pamiętać, ponieważ Rodzice są bardzo ważni w całym procesie szkolenia młodego człowieka, który na początku może mieć mnóstwo wątpliwości. Jeśli zdecyduje się uczestniczyć w treningach, należy go chwalić i wspierać w tym co robi. Pamiętajmy, że najważniejszy nie jest wynik. Najważniejsze jest to, aby dziecko chciało przyjść na następny trening.

Aby tak się stało zajęcia muszą sprawiać radość. Dla każdego dziecka gra jest synonimem słowa zabawa. I taka jest właśnie piłka nożna na początku. Jest to forma zabawy, wspierająca prawidłowy rozwój dziecka, zarówno fizyczny jak i psychiczny. Jednak dzieci nie patrzą na trening lub mecz przez pryzmat założonych celów szkoleniowych, dla nich liczy się, aby było wesoło, śmiesznie i radośnie. Doskonałym przykładem może być fakt, że nawet po przegranym meczu, Twoja pociecha będzie zadowolona, bo np.: udał się piękny strzał lub wyszedł bardzo dobry drybling. I wynik końcowy nie będzie miał tu żadnego znaczenia. Dziecko tygodniami będzie „żyło” strzeloną bramką, pochwałą od kolegów i trenera, a wszystkie inne sprawy związane z meczem zejdą na dalszy plan.

Zawsze należy pamiętać, że piłka widziana oczami dziecka jest diametralnie inna od tej widziane oczami dorosłego człowieka. Często mamy do czynienia z wymuszeniem przez Rodziców zachowań przypisanych do profesjonalnego futbolu. Są to zarówno zachowania taktyczne jak i presja związana z wynikiem. Dla dziecka najczęściej nie ma znaczenia na jakiej gra pozycji, a tym bardziej czy prawidłowo realizuję założenia taktyczne związane z określonym miejscem na boisku. Dla najmłodszych adeptów futbolu liczy się udział. Każdy chcę mieć piłkę przy nodze – liczy się drybling, strzał, udany wślizg, a nie końcowy rezultat. Dzieci patrzą na sytuację tu i teraz, nie sięgają daleko w przyszłość i nie analizują zachowań i konsekwencji popełnionego błędu na boisku. Trzeba dać każdemu szansę, aby na swój sposób czerpał radość z gry i nie można w żaden sposób ograniczać dziecka już na początku jego przygody z piłką.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Agape BiałołękaKS ZWAR WARSZAWA
Agape Białołęka 1:8 KS ZWAR WARSZAWA